Поради батькам щодо виховання дітей у сім’ї.

       1.   Виховує все:  люди, речі, явища, але на першому місці батьки й педагоги. Учити жити – це значить передавати із серця в серце моральні багатства. І передає ці багатства той – хто з колиски пестить дитину, хто дбайливою рукою підтримує її перший крок, хто веде її за руку першою     стежиною життя.Це мати, батько і вчитель.

 
 
 

            2.      Виховання починається із дня народження. Перше, із чого дитина починає пізнавати світ, це ласкава материнська усмішка, тиха колискова пісня, добрі очі, лагідні обійми. З усього цього складається перше уявлення про добро і зло.

 
 

            3.      У сімейному вихованні вирішальну роль відіграє морально-психологічне обличчя батьків. Могутньою виховною силою для  дітей сімя стає тільки тоді,  коли батько й мати бачать високу мету свого життя, живуть в імя високих цілей, що збільшують їх в очах дитини.

 
 

           4.      Турбота батька і матері про здорову сімю. Справжня мудрість вихователя- батька, матері – в умінні дати дитині щастя дитинства – спокійне домашнє вогнище.

 
 

           5.      Сімя – це первинний колектив українського суспільства. Чи почуває дитина, що блага її життя – наслідок великої праці батьків? Учіть дитину робити  добро для нас: батьків, вихователів, учіть дітей любити,розуміти й переживати всім серцем, що  вона живе серед людей, а найглибша людська радість – жити заради когось.

 
 

           6.      Готових рецептів сімейного виховання немає. Але слід дотримуватися правил:

 
 

                -         встановлювати й дотримуватися загальноприйнятих норм поведінки, чіткого режиму дня, кожному мати свої обовязки в сімї;

 
 

                -         постійно тримати в полі зору шкільне життя дитини, цікавитись її успіхами, проблемами, труднощами, прагненнями;

 

-         знати товаришів своєї дитини;

 
 

                -         виховувати відповідальне ставлення до свого здоровя, батьків, дітей, пристарілих;

 
 

                -         компетентно й педагогічно обговорювати проблеми суспільства (наркотики, алкоголь,…);

 
 

                -         обмежувати доступ дітей до інформації про проституцію, наркоманію;

 

-         розвивати самостійність, вміння відстоювати власну думку;

 

-         підтримувати постійний звязок із школою;

 
 

               -         бути готовими до  прийняття певних «дисциплінарних» рішень щодо обмеження «непродуктивного» часу життя дитини і контактування її з «підозрілими» товаришами.

Як покращити успішність дитини у школі

 

Успішність вашої дитини падає з року в рік або вона отримує лише середні оцінки, хоча, на вашу думку, могла би претендувати на вищий бал? Знаючи її здібності, ви впевнені, що вона може бути більш успішною у школі. І це не дає вам спокою, адже ви розумієте, як важливо добре вчитися зараз, щоби потім вступити в університет або просто гідно закінчити школу. Ви переживаєте, сваритесь і дорікаєте їй за лінь, відсутність мотивації й безвідповідальність. Ви просто не розумієте, чому дитині настільки нецікаво вчитись, і придумуєте різні способи додаткової мотивації. Але найчастіше ситуація не покращується, а стає лише гірше.

Пропонуємо  Вам десять способів, які допоможуть батькам мотивувати дитину на якісно краще навчання.

ЯК ПРОСТЕЖИТИ ЗА ПРОЦЕСОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ


Однією з важливих складових навчання в школі  є домашні завдання, до виконання яких часто залучаються і батьки. 

Ось декілька психолого-педагогічних порад, які допоможуть батькам спокійно простежити за процесом навчання дитини:

 

 

 

1. Не перетворюйте виконання дитиною домашніх завдань у знаряддя тортур.

 

2. Формуйте позитивну мотивацію виконання домашнього завдання, сформуйте та поясніть дитині його далеку перспективу. Хваліть її успіхи, радійте результатам, пов'язаним з хорошими оцінками.

 

3. Допомагайте дитині у виконанні домашнього завдання тільки в тому випадку, якщо вона цього потребує.

 

4. Не намагайтеся виконувати завдання за свою дитину, краще нехай вона взагалі домашнє завдання не зробить, ніж зробите ви.

 

   Формуйте у дитини культуру розумової праці, поцікавтеся у вчителя, яку додаткову літературу можна використати для якісного виконання домашніх завдань.

 

Принципи виховання дисципліни у дитини:

1. Уважно вивчайте дитину: Ви повинні знати стан її нервової системи. Дії дитини в стані нервового напруження повинні сприйматися батьками як симптом більш глибоких емоційних ускладнень, викликаних критикою, звинуваченнями або покаранням.

2. Відповідайте на почуття дитини. Створіть такі умови, щоб дитина почувалось емоційно захищеною, могла виговоритись, а її негативні емоції знайшли вихід у словах, а не в діях.

3. Якщо без покарання обійтись не можна, то нехай дитина обере його сама. Практика свідчить, що діти, як правило, вибирають більш суворе покарання, ніж хотіли батьки. Але в таких випадках вони вже не вважають його жорстоким, несправедливим і не ображаються на батьків.


4. Дайте зрозуміти своїй дитині, що дисциплінарні проблеми дітей стосуються не тільки дорослих, а є спільними.

5. Не засуджуйте дитину. Пам’ятайте: щоб змінити вчинки дитини, треба зрозуміти її почуття.

12 підказок люблячим батькам:

 

 

 

 

1. Питання №1: «Я виховую слухняного чи успішного?»

2. Коли дитина Вас не слухає, згадуйте питання №1.

3. Навіть найменший краще мами знає тепло йому чи холодно, хоче він їсти чи вже ні, подобається йому щось чи не подобається.

4. Діти копіюють батьків. Немає сенсу лаяти за недоліки, які вони взяли у Вас.

5. Частіше давайте дитині вибір. Наприклад: що (і скільки) поїсти, у що грати, де гуляти... Так малюк вчиться.

6. По можливості, не заважайте отримувати негативний досвід. Нехай помиляється: досвід краще нудьги.

7. Краще страхувати дитину на небезпечних «лазійках», ніж лякати його можливими небезпеками. Питання №1, пам'ятаєте?

8. Дбайте про дитину в тому, в чому вона не може про себе подбати, і не забирайте у неї права робити для себе те, що вона вже може.

9. Кращий спосіб навчання - робити разом.

10. Коли дитині погано, її треба не вчити, а любити: теплі обійми і ласкаві слова - все, що потрібно.

11. Те, що Ви сильніші, ще не означає, що Ви завжди праві.

12. Відмінний спосіб обмежити час за екраном - численні гуртки та секції. Найкращі і найцікавіші.

 

УВАГА! ПРОЕКТ: "Я МАЮ ПРАВО!"

Загальнонаціональний право​просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО​!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Мета проекту  – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Тут  не лише інформують  громадян про їхні права, а й навчають  їх, як ці права захищати. Проект дає чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. 

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Відеоролик " Я маю право!"