21:06
День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого в Україні відзначаdся День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004).

Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат.Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - також наш співвітчизник. За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами. У Новогалещинській школі до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ої річниці виводу військ колишнього СРСР з Афганістану відбувся ряд заходів:

-Тематична лінійка «Простим героям – честь і слава».

-Виховні заходи: «Ми славимо мужність і подвиг ваш».

-Година спілкування: «Бережіть пам’ять про подвиг».

-Перегляд документальних та художніх відеофільмів на «Афганську тематику».

-Інформаційні хвилинки про громадянський обов’язок військової людини.

-Урок-реквієм «Афганістан болить в моїй душі».

Всі заходи були об’єднані спільною ідеєю: війна – це зло та смерть, які забирають у людини найдорожче – її життя; це каліцтво, як духовне, так і фізичне. Можна побудувати дороги, нові міста, зорати поле і посіяти зерно, підняти господарства, але примусити битися серце загиблого – неможливо; наказати зраненій душі не бачити страшних снів та загибелі друга – нереально.

 

Переглядів: 178 | Додав: Ксюша | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: