14:40
«Дзвони 33-го»

Ні труни, ні хрестів  і ні тризни!

Прямо в яму, на віки-віків!

Чорна сповідь моєї Вітчизни,

І її затамований гнів

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим. Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Головне– донести правду сучасникам про цю трагедію. Тому до цієї дати заступник директора з виховної роботи Лисовська М.П. та шкільний бібліотекар Куліченко Л.П. 24 листопада провели вечір пам’яті «Дзвони 33-го».  Захід почався зворушливою піснею «Свічка» у виконанні Оксани Білозір, яка присвячена усім загиблим під час голодомору. Ведучі заходу ознайомили присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї. Наприкінці заходу був проведений огляд літератури «І пам’яті свіча не згасне…», під час якого бібліотекар ознайомила присутніх з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні. Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.

Також цього дня була проведена година пам’яті і скорботи «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця», організована селищними бібліотекарями Безуглою В. І. та Ткаченко А.О.. Бібліотекарі розповіли дітям про цю страшну сторінку в історії нашої держави, а також представили книжкову тематичну виставку.

Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодомору, штучно створеного в Україні. Але правду про це повинні знати всі, якою б гіркою вона не була.

В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. І щороку в Україні у четверту суботу листопада на пам’ять про тих людей, які померли з голоду, запалюють свічки. Цього року 25 листопада 2017 року, о 16 годині, Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом. Запалімо свічку, щоб вшанувати пам'ять жертв Голодомору!

 

 

Переглядів: 175 | Додав: oksanaparkhomenko1977 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: