19:41
ТВОРИМО РАЗОМ СВІТ, БЕЗПЕЧНИЙ ДЛЯ ДИТИНИ

Найвищою цінністю будь-якої держави, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість та безпека. Тому, з метою привернення уваги учнівської молоді, батьків до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми у загальноосвітніх навчальних закладах організовано проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».  21 листопада шкільний психолог Запека Лариса Володимирівна провела семінар- тренінг для вчителів школи на тему: «Творимо разом світ, безпечний для дитини». Мета семінару-поглибити відомості присутніх про Міжнародну кампанію «"16 днів проти насильства", яка щороку проходить протягом 25 листопада -10 грудня.

Акція ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

Дати проведення акції є символічними. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Під час семінару Лариса Володимирівна ще раз нагадала основні дати акції.

25 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

5 грудня – Міжнародний день волонтера

6 грудня – річниця з дня “Монреальської різанини”, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

 

У ході тренінгу було проведено ряд цікавих вправ, таких як: «Пухнастик і колючка», «Лінія конфлікту» ,«Ранжування», «Від щирого серця»,
«Індіанські імена» та інші. Також учителями школи було створено колаж «Мій улюблений світ без ворожнечі». Кожен учасник тренінгу отримав не лише багато цікавої і корисної інформації, а й море позитивних емоцій.

Проведений захід став приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Кожен із присутніх вкотре переконався, що важливими цінностями в нашому житті залишаються людяність, відповідальність, любов до ближнього, повага до гідності іншої людини, свідоме ставлення до своїх прав та обов’язків.

 

 

Переглядів: 211 | Додав: oksanaparkhomenko1977 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: